ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3818285
*
nr 381 8285
Spegel
Förgylld, höjd: 63
Utrop:
300 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 oktober 2005
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/10 09:50:06
1
500 kr
10/10 09:41:19
2
400 kr
10/10 13:56:30
3
Vinnande bud
10/10 14:45:24
4
700 kr
10/10 14:46:19
4
800 kr
10/10 14:49:20
4
900 kr
10/10 15:17:03
4
1.000 kr
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 381 8285
Spegel
Förgylld, höjd: 63
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 oktober 2005 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
9/10 09:50:06 | 1 | 500 kr |
10/10 09:41:19 | 2 | 400 kr |
10/10 13:56:30 | 3 | Vinnande bud |
10/10 14:45:24 | 4 | 700 kr |
10/10 14:46:19 | 4 | 800 kr |
10/10 14:49:20 | 4 | 900 kr |
10/10 15:17:03 | 4 | 1.000 kr |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27